PDF Verzia[1,29 MB]
 
Pozrite sa čo je nové v našom časopise...

Anketa o ceny

Zapojte sa do našej čitateľskej ankety. Máte možnosť vyhrať slovenské gospelové CD-čka.
Milí čitatelia 

Úvodník

Radosť zo vzkrieseného Krista praje redakcia ND.
Novinky s kresťanského sveta

Správy

Pápež sa modlí s vysokoškolákmi - Telo Jána XXIII. neporušené - Prvé euro na dobročinné účely - Uzbekistan vykazuje zahraničných misionárov - Internet potrebuje patróna a etiku - Najväčšie blahorečenie v histórii Cirkvi - Pred 1680 rokmi sa nedeľa stala nedeľou - Cirkev v Nemecku už nemá námietky voči Windows 2000 - Zápalky pre Ježiša - Posviacka obnoveného exercičného domu v Nitre na Kalvárii 
Martina Ostatníková

Tri otázky pre

Martina Ostatníková je speváčka skupiny Lobby a najnovšie aj gospelovej skupiny Heaven´s shore. Pred časom ste ju mali možnosť spoznať v rubrike Na špici. Čo je u nej nové dnes? 
Právo na život 

Pro Life

V spoločnosti sa ozývajú hlasy, ktoré protestujú proti absolutizácii čohokoľvek, a to aj keď ide o to najcennejšie - ľudský život.

Autorita

Môj názor

V posledných rokoch zažíva slovenská spoločnosť krízu autority. Táto kríza sa prejavuje nielen v spoločnosti, ale aj v cirkvi.

Z Košíc

Vysokoškoláci

Košice tak, ako veľa iných miest, majú svojich stálych aj nestálych študentov, ktorí sa snažia robiť, a prípadne aj niečo robia, pre seba aj pre iných

Mária Podhradská

Na špici

Už od malička veľmi pekne spievala. So svojím sólovým debutom úspešne konkurovala Stingovi v TV hitparáde Deka. Na príprave jej prvého sólového CD sa podieľajú slovenské muzikantské špičky, ako Maťo Gašpar, Marcel Buntaj, Peťo Bič.

Klonovanie 

Téma čísla

Vytvorenie nespočetného množstva identických a svojimi vlastnosťami ideálnych ľudských jedincov či orgánov sa môže zdať veľmi lákavé. Pri dôkladnejšom pohľade na tento problém sa však vynárajú rôzne morálne a etické otázky. Od ich vyriešenia závisí život nepredstaviteľného množstva ľudských zárodkov, čiže ľudských bytostí.

Verím v Boha, Otca všemohúceho... II.časť

Viera

Často stojíme pred otázkou našich priateľov, vyslovenou alebo skrytou, či to, čo hovoríme, skutočne myslíme vážne, a kde sa to ešte hrabeme s tými myšlienkovými haraburdami starými tisícky rokov?!

Expedícia Monte Rosa a Grande Jorasses

Fotoreportáž

Boli ste už na Monte Rose alebo Grandes Jorasses? Že nie tak aspoň pozrite našu fotoreportáž z tohto alpského horstva.

Básničky

Poézia

NESTAČÍ - FARBY RÁNA - POHĽAD - ARCHEOLÓGIA

Byť misionárom na Slovensku

naša Cirkev

Po dvoch dňoch akcie Kilo sa pre bezdomovcov nazbieralo pol tony potravín. Hlavným organizátorom je hnutie Regnum Christi a ich projekt Misionárska mládež. 

Egypt

Krížom krážom

Na počiatku bola zľava na letenky a tá zľava bola taká veľká, že sme sa rozhodli letieť. Smer sme určili jednoznačne, juhovýchod a konkrétne: Egypt.

Domáce kino

Pánska jazda

V minulom čísle sme sa vás pokúšali presvedčiť, že práve teraz je ten pravý čas, aby ste začali myslieť na svoje domáce kino.  Dnes sa budeme venovať zobrazovacím zariadeniam a samotným filmom na DVD nosičoch, s niekoľkými dobrými radami na ich zaobstarávanie.

Zdravý vzťah

Zamyslenie

Nakoľko čitatelia nášho časopisu sú prevažne mladí ľudia okolo dvadsiatky, t. j. vo veku, kedy sa okrem iných dôležitých úloh sústreďujú aj na budovanie blízkych vzťahov, bude asi užitočné povedať si, kedy sa dá ten-ktorý vzťah nazvať zdravým a kedy naopak, chorým.

Medzinárodný deň divadla

Kultúra

Všetko začalo v Helsinkách a pokračovalo v júni 1961 na IX. svetovom kongrese Medzinárodného divadelného inštitútu (ITI) vo Viedni, keď Arvi Kivimaa, ako zástupca Fínskeho centra, predložil návrh ustanoviť Medzinárodný deň divadla.

Film, Kniha

Recenzie

Občan Kane (Citizen Kane) - Samotáři - Quoist, Michel: Konštrukcia človeka 

Ftipy

Humor

:)