Tri otázky pre…

Martinu Ostatníkovú

Martinu Ostatníkovú - speváčka skupiny Lobby, najnovšie aj gospelovej skupiny Heaven´s shore

V minulom roku si moderovala v STV televíznu reláciu Traky. Potom si sa z obrazovky vytratila. Neťahá ťa to späť?
Priznám sa, že v televízii by som rada pôsobila. Zatiaľ som však nedostala žiadnu ďalšiu ponuku. Nechávam to aj na Pána. On ma vedie.

Nedávno si skúšala postavu Ofélie v muzikáli Hamlet na bratislavskej Novej scéne. Napokon v tomto predstavení neúčinkuješ. Čo bolo dôvodom?
Týždeň pred premiérou som sa rozhodla odísť, pretože režisér chcel, aby som sa ako Ofélia vyzliekla do pol pása. Je to v rozpore s mojím svedomím, to sa nedá oklamať. V súlade s mojím presvedčením to bolo nevhodné a nemysliteľné. K postave Ofélie som sa dostala cez konkurz, ktorý som vyhrala. Na skúškach nebolo jasné, či sa budem musieť vyzliekať. Vyzeralo to, že sa s tým bude dať niečo robiť. Podobne je to aj v Prahe, kde sa dve z troch Ofélií nevyzliekajú, polonahá vystupuje len jedna herečka. Cítila som veľký tlak, a preto som sa rozhodla odísť.

Čo momentálne robíš?
Okrem štúdia na Univerzite svätého Cyrila a Metoda v Trnave spievam v gospelovej skupine Heaven´s shore. V tejto kapele sú dvaja Briti a siedmi Slováci. Hráme a spievame keltskú, ale rock-popovú hudbu. Vystupujeme po celom Slovensku a v tomto roku chceme natočiť klip a vydať CD.

-pp-, foto: archív