Aktuálne… z Košíc

Košice tak, ako veľa iných miest, majú svojich stálych aj nestálych študentov, ktorí sa snažia robiť, a prípadne aj niečo robia, pre seba aj pre iných. Tí, ktorým záleží čo i len trocha na svojom duchovnom živote, sa stretávajú v UPC, ktoré vedie P. Hudák. Tí, ktorí viac myslia na svoju kariéru, sa stretávajú v iných organizáciách, z ktorých vám predstavím ELSA Košice.

Život v UPC prebieha niekedy rýchlo, niekedy pomaly. Záleží na tom, aká udalosť sa blíži, alebo je za nami. Medzi príležitosti, na ktoré sa každý teší, ale sú rýchlo preč, patria rôzne turnaje - volejbalový, basketbalový a futbalový, ako aj ples a Sedliacka veselica. Ako vidíte, každý si príde na svoje. Komu sa máli, môže sa stretávať s priateľmi na stretkách alebo v čajovni, ktorá je otvorená každý deň. Raz týždenne sa pre vzdelávaniachtivých poslucháčov našich vysokých škôl uskutočňujú prednášky s náboženskou tematikou a so zaujímavými ľuďmi. Kto rád spieva (nielen v sprche), môže prísť a zaspievať si so zborom, ktorý nacvičuje a predvádza svoje umenie na vysokoškolských omšiach. Tým, ktorí to s umením myslia vážnejšie, vychádza UPC v ústrety "dramatickým krúžkom". Komu sa to zdá málo a myslí si, že nič nerobíme, nech nám príde pomôcť pri každotýždennom upratovaní. Už sa tešíme!

ELSA Košice je členom European Law Students Asociation (Európske združenie študentov práva). Jej členovia sa snažia svoje teoretické znalosti previesť do praxe. Zatiaľ sa to darí hlavne na konferenciách. Nedávno sa skončila jedna s témou Médiá a mediálne právo, na ktorej sa zúčastnil aj poslanec NR SR J. Budaj. Na apríl sa plánuje konferencia s názvom Európska únia a Slovensko. Košická Elsa neorganizuje len konferencie. Organizuje taktiež právnické plesy a právnické dni.

Tak - a je tu záver. Snažil som sa vám čo najlepšie priblížiť študentský život v Košiciach. Ale lepšie je raz zažiť, ako stokrát čítať. Tak nezabudnite a navštívte Košice, pretože KOŠICE SÚ MIESTO, KDE SA SKOČIŤ OPLATÍ!

Ján Mikuľák
(autor je študentom prvého ročníka Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach)