Rubrika: Na špici


V tejto rubrike predstavujem vždy niekoho, kto je mladý veriaci a už to niekam v živote dotiahol alebo je obecne známym človekom na Slovensku či v zahraničí.

Martin Dilong

ND 2001/3

Martina Dilonga (1973) poznám už skoro desať rokov. Keď som ho prvýkrát stretol na duchovných cvičeniach na Orave zaujal ma svojim idealizmom. Zdalo sa mi dokonca, že je dosť naivný. Práve sa chystal na Právnickú fakultu UK do Bratislavy a mal o tom svojské predstavy. Myslel som si, že ho naše veľkomesto zmení. V niečom sa zmenil, ale myslím si, že najmä k lepšiemu. A je skutočne príkladom, ktorý ťahá mnohých. 
Mária Podhradská

ND 2001/2

Už od malička veľmi pekne spievala. So svojím sólovým debutom úspešne konkurovala Stingovi v TV hitparáde Deka. Na príprave jej prvého sólového CD sa podieľajú slovenské muzikantské špičky, ako Maťo Gašpar, Marcel Buntaj, Peťo Bič.
Braňo Letko

ND 2001/1

Sú ľudia, ktorí milujú Boha. To, že sú ľudia, ktorých miluje Boh, je jasné. Sú ľudia, ktorí o tom dokážu rozprávať. Braňa Letka by som dokázala počúvať celé hodiny. Svoje svedectvo tiež rozpovedal mnohokrát. A vždy tak presvedčivo a nadšene, že človek zatúži milovať ako on. 
Aké to je byť šéfom...

ND 2000/4

Je šéfom. Nie hocijakým - je hlavou mládežníckych organizácií na Slovensku. Stretáva sa s predstaviteľmi vlády, presadzuje záujmy mladých a reprezentuje ich v zahraničí.
Manželstvo mi pri novinárčine pomáha

ND 2000/3

Má dvadsaťšesť rokov, vo vrecku dva vysokoškolské diplomy, doma jedného manžela a v Jacovciach stovky fanúšikov. Miluje novinárčinu, a túži sa stať matkou. Cvičí aerobic a každý moment života je podľa nej modlitbou. Martina Jančeková.