PDF Verzia[1,29 MB]
 
Pozrite sa čo je nové v našom časopise...

Anketa o ceny

Zapojte sa do našej čitateľskej ankety. Máte možnosť vyhrať slovenské gospelové CD-čka.

 

Milí čitatelia 

Úvodník

Novinky zo zákulisia ND...
Správy z kresťanského sveta

Správy

Nový Nuncius na Slovensku - Bavorsko plánuje žalovať Holandsko pre eutanáziu - Saudská Arábia zakazuje Pokémonov - Svetový Zväz Lekárov odmieta eutanáziu - Vatikánsky lekár: pápež je zdravý - Slovensko má Pastoračný A Evanjelizačný Plán - Dohoda o uznávaní krstu medzi katolíkmi a evanjelikmi - biskupi rokovali o ekológii - Cirkev: Zákon o Financovaní Cirkví je už vypracovaný...
Vzťahy medzi Cirkvou a masmédiami 

Môj názor

Keď sa 22. januára uskutočnilo stretnutie slovenských biskupov s vydavateľmi a redaktormi katolíckych časopisov a z nášho časopisu nikoho nepozvali...

Martin Dilong

Na špici

Martina Dilonga (1973) poznám už skoro desať rokov. Keď som ho prvýkrát stretol na duchovných cvičeniach na Orave zaujal ma svojim idealizmom. Zdalo sa mi dokonca, že je dosť naivný. Práve sa chystal na Právnickú fakultu UK do Bratislavy a mal o tom svojské predstavy. Myslel som si, že ho naše veľkomesto zmení. V niečom sa zmenil, ale myslím si, že najmä k lepšiemu. A je skutočne príkladom, ktorý ťahá mnohých. 

Mnoho hlasov - jedna viera: Laické hnutia v súčasnej Cirkvi

Téma čísla

Druhá polovica dvadsiateho storočia priniesla do Cirkvi úžasný fenomén nových laických hnutí, najmä potom, ako Koncil odstránil mnohé polená spod nôh ich zakladateľov a otvoril okná aj dvere tomuto novému vanutiu Ducha Svätého.

Hlavné mesto kontrastov - Tirana

Krížom krážom

Albánsky mediálny inštitút organizoval koncom apríla medzinárodnú konferenciu o stave médií v bývalých totalitných krajinách. A keďže Slovensko sa napriek viacerým prežitkom totality všeobecne považuje za totalitu bývalú, pozvánka na konferenciu prišla aj pre Katedru žurnalistiky v Bratislave.

Lumen 2001

Fotoreportáž

4.-5. mája sa konal v Trnavskej športovej hale ďalší ročník festivalu gospelovej hudby -  Lumen. To čo tam bolo možné vidieť si môžete pozrieť v našej fotoreportáži. 

Búrka vo vnútri

Zamyslenie

Vzdialenie sa od ľudí a davu je príjemné. Dokonca je dobré, keď sa občas, na niekoľko dní, vzdialime aj od práce, ktorá je čisto duchovná, alebo dokonca aj od vlastnej rodiny. Lenže, čo sa nestane. Po dvoch či troch dňoch, strávených mimo pobrežia, sa počasie začne dramaticky meniť.

Príhovor Svätého Otca

Naša Cirkev

Na Kvetnú nedeľu oslávila Cirkev v poradí už XVI. Svetový deň mládeže. Svätý Otec Ján Pavol II. pri tejto príležitosti adresoval mládeži na celom svete list.

Veda nespí - občas preháňa

Pánska jazda

Študent je tvor zvedavý a tak neraz trpí nedočkavosťou, čo to na nás tie strapaté hlavy z výskumných ústavov vymysleli. Preto vám ponúkame prierez vedeckými novinkami, so skromným komentárom na konci príspevku.

Básničky 

Poézia

Tvoje chodníky - Šplhanie

Kto sú Katarínkovia 

Vysokoškoláci

Sv. Katarínka už opäť pýši svojimi mníchmi, ktorí si pokorne na štrnásť dní oblečú habit a spolu so svojimi bratmi a sestrami žijú o práci a zábave v dobách dávno minulých - stredovekých.

Film, hudba, literatúra

Recenzie

Vlak života (Train de vie) - Billy Elliot - Alessandro Pronzato: Nepohodlné evanjeliá - Erich Maria Remarque: Tiene v raji 

Ftipy

Humor

:)