PDF Verzia[2.44MB]
 
Milí čitatelia

Úvodník

Malý pokec o tom, o čom budete čitať vo zvyšku časopisu.
Peter Šťastný

Tri otázky pre...

Keď sa povie meno Peter Šťastný, mnohí ľudia zbystria pozornosť. Jeden z najväčších hokejistov histórie, ktorý 5. augusta 2000 prevzal z rúk prezidenta Medzinárodného olympijského výboru najvyššie olympijské vyznamenanie, patrí medzi najznámejších Slovákov na svete.
Novinky z kresťanského sveta

Správy

Certifikát k svätému roku - Kláštorný pivovar oslavoval - Výstava o sv. Petrovi a Pavlovi - Nápis INRI je pravý - Nová rýchlodráha v Ríme - Svetový náboženský summit - Kresťania a moslimovia odsunutí na okraj - Expo Missio 2000 - Áno transplantácim, nie klonovaniu
Eucharistia je dar

Naša  cirkev

Slovo kongres človeku evokuje predstavu podujatia, plného prednášok na určitú tému, a spravidla sa na ňom zúčastňujú iba odborníci v danej oblasti. Spočiatku som si teda nevedel predstaviť čo sa pod tajomným názvom Eucharistický kongres skrýva. Nakoniec sa z toho vykľul veľký sviatok na oslavu sviatostného Ježiša Krista. Mnohí ľudia náhodne prechádzajúci Bratislavou 23. a 24. septembra sa pýtali, o čo ide, keď je v meste tak veľa ľudí. Tentokrát išlo o míting na podporu nášho Spasiteľa.
Cirkev sa dočkala

Vysokoškoláci

Katolícka univerzita bola založená rozhodnutím Konferencie biskupov Slovenska z mája 1999 na báze Katecheticko-pedagogickej fakulty sv. Ondreja v Ružomberku. Dňom zrodu tejto neštátnej cirkevnej inštitúcie mimoriadneho historického významu bol 1. júl 2000.
Manželstvo mi pri novinárčine pomáha

Na špici

Má dvadsaťšesť rokov, vo vrecku dva vysokoškolské diplomy, doma jedného manžela a v Jacovciach stovky fanúšikov. Miluje novinárčinu, a túži sa stať matkou. Cvičí aerobic a každý moment života je podľa nej modlitbou. Martina Jančeková.
Svetové dni mládeže - Rím 2000

Téma čísla

Po pätnástich rokoch sa kríž, ktorý sprevádzal Svetové dni mládeže, vrátil opäť do Ríma. Počas horúcich augustových dní roku 2000 sa 2,5 milióna mladých ľudí (podľa niektorých odhadov aj cez 3 milióny) stretlo na jubilejnom XV. Svetovom dni mládeže.
Ako Andreja svrbeli nohy...

Krížom krážom

Išiel v habite a ľudia nemali predsudky... Zastavili aj preto, že videli rehoľníka... Jazyk neovládal žiadny... Na bicykli bol v Medžugorii, Fatime a Poľsku...
Kto si?

Zamyslenie

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, kto vlastne ste? Čo za človeka ste? Ako by ste popísali seba samých niekomu, kto vás nepozná? Bol by váš popis vnútorne jednotný alebo protirečivý?
Prehľad slovenského gospelového leta

Gospel

Na Slovensku sa každoročne uskutoční niekoľko desiatok gospelových podujatí. Čoraz častejšie sa objavujú aj viacdňové festivaly. No na najvyššom stupienku sú tri podujatia, ktoré každoročne vítajú svojich návštevníkov na viac dní, počas ktorých im ponúkajú pobyt, stravu, ale najmä obrovskú porciu gospelovej hudby.
Básne

Poézia

Deja Vu - Non-sense - Rozhovor - Mirko
Hudba, Film

Recenzie

Pod jednou strechou - Tretí deň (Boh je mojou spásou) - Kapucíni (Inak) - Iona (Open sky) - WOW-Worship (Today´s 30 Most Powerful Worship Songs) - Krajinka
Vtipy

Humor :)

čo už dodať