PDF Verzia [5,11 MB]
Anketa

Názov článku

Názov rubriky

Ahojte,  Úvodník
Možno tento úvod vyznie ako v tínejdžerskom liste, ale cítime, že treba napísať: "Prepáčte nám, že sme sa vám tak dlho neozvali."
Správy z kresťanského sveta  Správy
Biblia najprekladanejšou knihou - Ján Pavol II. na Slovensko - Vatikánska knižnica aj na internete - Spovede cez sms nepovolili - Spišská Katedrála na novej poštovej známke - Zázračné Lurdy - Ťažké procesy svätorečenia záruka pre Cirkev
Jaromír Štětina Tri otázky pre
Jaromír Štětinavojnový reportér z agentúry Epicentrum
Nie je dôležité zmeniť svet, stačí zmeniť názor Na slovíčko s ...
Mária ČiernaNa Slovensku už od januára 1994 Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov UNHCR zastrešuje ochranu práv a poskytuje pomoc tým, ktorí to na svojej ceste za lepším osudom potrebujú. Už ôsmy rok v tomto úrade pôsobí ako hovorkyňa UNHCR pani Mária Čierna.
Utečenci Téma čísla
Pojem utečenec sa vzťahuje na kohokoľvek, kto vzhľadom k obavám z prenasledovania z rasových, náboženských, národnostných sociálno-skupinových, politických dôvodov sa nachádza mimo krajinu svojej štátnej príslušnosti a vzhľadom k týmto obavám nemôže, alebo nechce využiť ochranu svojej krajiny.
México Krížom krážom
MéxicoKeď lietadlo pristávalo na letisku v Méxicu D. F. (v anglickej verzii Mexico City), môj spolucestujúci mi položil otázku: "Už veríš, že si v Mexiku?" Zamyslela som sa. "Nie. Myslím, že uverím, až keď vystúpim z lietadla." Uverila som. A verím, že kto raz navštívi Mexiko, bude chcieť uveriť aj tomu, že raz sa tam vráti.
Karmelská Madona naše Madony
GaboltovGaboltov (Košická diecéza)
Mária sa k slovenskému národu prihovára v mnohorakých podobách. Ako Panna, Madona alebo trpiaca Matka, slziaca nad utrpením Syna Božieho i celého ľudstva. V Gaboltove a v niektorých ďalších pútnických miestach (Topoľčianky, Nitrianske Pravno) si našla cestu k veriacim cez svätý škapuliar.
Trpezlivosť a zodpovednosť Zamyslenie
Neviem, ako vy, ale ja nerád čakám. Mám rád veci radšej okamžite. Čakať v rade je pre mňa utrpenie. Uvedomujem si, že to nie je čnosť. V takomto postoji totiž chýba jedna zo základných čností zrelého človeka, a to trpezlivosť. Trpezlivosť je pre niektorých z nás nepoznanou čnosťou. A zdá sa, že pre dnešnú dobu je trpezlivosť zvlášť obtiažna a pre niektorých dokonca neprijateľná. Mám dojem, že jednou z príčin, ktoré sú zodpovedné za tento stav, je televízia, hlavne tie "perly" filmového umenia, ktoré v tuctoch chrlí Hollywood. Všimli ste si, že v akčných filmoch niet miesta pre trpezlivosť?
Sellelleja! Boli sme v Ríme! Naša cirkev
Už prešlo zopár mesiacov odvtedy, čo sa slávny zbor Chorus selelejus zúčastnil Európskeho stretnutia univerzitnej mládeže v Ríme v decembri minulého roku. Že nepoznáte nijaký Chorus sellellejus...? Že vraj má nejaký zvláštny názov, ktorý neviete odvodiť zo žiadneho latinského, gréckeho, či iného slova? Och, samozrejme...
Elektronický podpis Pánska jazda
elektronický podpisPredstavme si, že je dnes 31. marca 2003. Dátum, ktorý znamená pre každého daňovníka posledný možný termín podania daňového priznania. My si jednoducho sadneme za svoj počítač a pripojíme sa prostredníctvom internetu na webovú stránku príslušného daňového úradu. Odtiaľ si stiahneme potrebný formulár daňového priznania, správne ho vyplníme a na záver pridáme svoj elektronický podpis.
Film a kniha Recenzie
Film: 8 žien (8 femmes) - Děvčátko
Kniha: Douglas Adams - Stopařův průvodce Galaxií 1. - 5. díl
Muži a ženy majú rozdielne citové potreby Vzťahy
Muži a ženy si obvykle neuvedomujú, že majú rozdielne citové potreby. Inštinkt im preto nenašepkáva, ako si navzájom pomáhať. Muži dávajú to, čo chcú muži, a ženy zasa to, čo chcú ženy. Výsledkom je potom nespokojnosť a odpor na oboch stranách. Myslia si, že ...
O zvedavosti Svedectvo
Zvedavosť je vlastnosť, ktorú má asi každý človek. Ak by jej nebolo, prišli by sme o mnohé vedecké objavy, vynálezy, ktoré nám zlepšujú život. Zvedavosť ženie človeka, aby spoznával nové a nové. Zvedavosť bola aj slabým miestom, na ktoré mierila výzva hada v rajskej záhrade.
Vtipy Humor
smajlik